לטוס בראש שקט – הסיפור של נמרוד שאתם חייבים להכיר!

נסיעה לחו"ל היא תמיד דבר כיף ומהנה, ונהוג תמיד להסתכל על הצדדים היפים בה. לצד זה, חשוב תמיד לזכור שנסיעה לחו"ל עלולה להעמיד אתכם בפני סיכונים רבים שלא בטוח שתכננתם לעמוד בהם, סיכונים שעלולים להסתיים בהליכים רפואיים שונים, מחלות, פגיעות גופניות ואפילו ניתוחים. היום אנחנו רוצים להביא בפניכם את סיפורו של נמרוד שטס עם חבריו לטיול במקסיקו ומצא את דרכו אל בית החולים בפלאיה דל כרמן, כשמאחוריו חברת ביטוח נסיעות שטרקה בפניו את הדלת ברגע האמת.

דלקת הגרון וביטוח הנסיעות שנסגר יום לפני הטיסה

ביטוח הנסיעות ידוע כאחד הדברים שאסור לדלג עליהם לעולם. ממש כמו שבארץ אתם מבוטחים באמצעות קופת חולים מסוימת או ביטוחים רפואיים מקיפים יותר, כך גם בכל נסיעה לחו"ל חובה לרכוש ביטוח נסיעות, על כל מקרה שלא יקרה.

את נמרוד המקרה הזה תפס ברגע שבו הוא הכי לא היה מוכן – בשיא הטיול שלו. היום, כשנמרוד כבר בארץ – בריא ושלם (טפו טפו טפו), הוא מספר לנו על הסיפור שקרה לו: "טסנו למקסיקו אני ועוד שישה חברים. חלק מהחברים שלי עשו ביטוח נסיעות דרך חברת פספורט קארד וחלק לא. אני סגרתי את ביטוח הנסיעות שלי דרך חברה אחרת יום לפני הטיסה. עליתי על המטוס אחרי שבוע של התמודדות עם דלקת גרון. כבר הרגשתי מצוין אבל המשכתי ליטול אנטיביוטיקה".

טיול של הח'ברה שהפך לסיוט

אחרי שנחתו במקסיקו התחילו נמרוד וחבריו לטייל, ליהנות ממזג האוויר ומחופי הים המשגעים, כשבמקביל הוא הרגיש איך הגרון חוזר להכאיב לו: "בהתחלה הכאב היה נסבל, אבל אחרי כשבוע של חופשה הגעתי למצב שממש לא הצלחתי לבלוע, סבלתי מכאבים עזים בצוואר והתמודדתי עם קשיי נשימה חריפים. החברים פינו אותי לבית חולים פרטי בפלאיה דל כרמן, ושם התאשפזתי במשך שלושה ימים. הצוות הרפואי טיפל בי, ניקז את המוגלה שהצטברה לי בגרון בעקבות הדלקת החריפה שהתפתחה לי, וגם הסביר לי שאם הייתי מתמהמה בהגעה לבית החולים – המצב שלי אפילו היה מחמיר יותר, עד כדי ניתוח במיתרי הקול".

אחרי היום הראשון שבו שהה בבית החולים, קיבל נמרוד בקשה מהצוות הרפואי: "הם ביקשו ממני לשלם 3,000 דולר על הטיפול והאשפוז, וציינו שאם לא אשלם הם יצטרכו לפנות אותי לבית החולים הציבורי. מיד ביקשתי מחברת הביטוח שתשלם את הסכום. החברה השיבה לי שלא תוכל לשלם את הסכום עכשיו, והציעה שאשלם על הטיפול מכספי וכשאגיע לארץ היא תחזיר לי את כל ההוצאות הרפואיות. מיד פניתי להוריי, שלשמחתי יכלו להעביר לי את הכסף לחשבון ולעזור לי לשלם את הסכום הגדול. כל זה קרה תוך כדי שאני מטושטש, תשוש וכאוב מהטיפולים".

כשפעימת התשלום השנייה הגיעה – חברת הביטוח הפנתה שוב את עורפה

בתום שלושת ימי האשפוז של נמרוד, ורגע לפני שחרורו מבית החולים, הוא נדרש לשלם סכום נוסף של 2,000 דולר עבור שני ימי האשפוז הנוספים. נמרוד יצר שוב קשר עם חברת הביטוח בבקשה לתשלום הסכום הנוסף, ושוב נתקל בחומה מצידה: "חברת הביטוח אמרה שלפי הנהלים היא לא יכולה לשלם את הסכום. ביקשתי לדבר עם דרג ניהולי גבוה יותר, וגם ממנו קיבלתי את אותה התשובה בדיוק. החברה הציעה לי לקחת הלוואה והבטיחה שתחזיר את הכסף בהקדם, ושוב נאלצתי לבקש מהוריי להעביר לחשבוני את הסכום, על מנת שאוכל לשלם אותו לבית החולים".

המצב הוסיף להתדרדר גם כשנמרוד חזר לארץ, שכן חברת הביטוח עדכנה אותו שהיא מסרבת בתוקף להחזיר לו את סכומי הכסף אותם שילם עבור ההוצאות הרפואיות, זאת לאחר ההבטחות החוזרות ונשנות שפיזרה: "הגשתי לחברת הביטוח בקשה לתשלום על סך כל ההוצאות הרפואיות ששילמתי, והיא מצידה הערימה קשיים איומים עד שסירבה באופן מוחלט לשלם לי. לטענת החברה, בזמן שרכשתי את הביטוח לא דיווחתי שאני נמצא בעיצומה של התמודדות עם דלקת גרון, וכן לא סיפרתי על נטילת האנטיביוטיקה, מה שיכל היה לגרום להתפתחות הדלקת בדרכי הנשימה והגרון כפי שאכן קרה במהלך הטיול. לטענת החברה, אם הייתי מספר על הדלקת ועל הטיפול התרופתי שנטלתי – היא הייתה מסרבת לבטח אותי".

מכאן פתח נמרוד בהליך משפטי כנגד חברת הביטוח, שנמשך כשנתיים: "תבעתי את חברת הביטוח דרך בית המשפט, ולאחר שנתיים של מאבק נוראי הפסדתי בתביעה. לא רק שההוצאה הכספית האדירה עבור הטיפולים בחו"ל יצאה מכיסי ומכיסם של הוריי, חויבתי גם לשלם לחברת הביטוח עבור ההוצאות המשפטיות".אז מה המפתח למניעת מקרים כמו של נמרוד? ביטוח נסיעות אמין!

הסיטואציה שקרתה לנמרוד לא רק גבתה ממנו סכומי עתק, אלא גם העמידה אותו בפני התמודדות רגשית מורכבת, לכן חשוב היה לו להמליץ לכם איך להתנהל בצורה תקינה בכל נושא ביטוח הנסיעות:

◉  לסגור ביטוח נסיעות דרך חברה שאתם סומכים עליה, ועם ביקורות אמינות.

◉ לשקף לחברת הביטוח את מצבכם הרפואי בצורה ברורה.

◉ לבחור ביטוח דרך חברה המספקת כרטיס אשראי המשויך לחשבון הבנק שלה, בדיוק כמו פספורטכארד.

"לי באופן אישי היה מזל גדול שהוריי התייצבו לצידי ויכלו לשלם את סכום הכסף הגבוה, אבל לא כולם יכולים לעמוד בהוצאה כזו. חבל לי שהגעתי למסקנות האלו בדרך הקשה, אבל אם אני יכול למנוע מאחרים להתמודד עם הסיטואציה שלי – חשוב לי מאוד לעשות את זה".

ביטוח נסיעות עם פספורט קארד –אל תוותרו עליו

אם גם אתם טסים לחו"ל בקרוב, בין אם אתם מתמודדים עם סיטואציה רפואית מקדימה ובין אם לא, חברת פספורט קארד היא בדיוק החברה שאיתה אתם צריכים ליצור קשר. רגע לפני שאתם אורזים את המזוודות, צרו קשר עם החברה כדי לשמוע על אפשרויות הביטוח השונות שהיא מציעה, והבטיחו לעצמכם שברגע האמת תעמוד מאחוריכם חברה שנמצאת שם בשבילכם בדיוק כמו שמצופה ממנה. מאחלים לכם טיסה נעימה, בטוחה, בריאה והכי חשוב – עם ביטוח של פספורט קארד!

 

טסים לחו"ל בקרוב? קבלו הטבה בלעדית לחברי אתר חוצלארץ!

אז אחרי שהכרתם את הסיפור של נמרוד והכרתם את כל היתרונות שיש בביטוח נסיעות אמין ומשתלם – קבלו הטבה מיוחדת: 5% החזר כספי ברכישת ביטוח נסיעות בחברת פספורטכארד!