"טסתי ל-6 חודשים וחזרתי אחרי 8 שנים"  

 

החלום שלי של לראות את העולם, לטייל ולצבור חוויות שאוכל לספר לנכדים שלי התחיל בגיל מאוד צעיר. התבגרתי והתגייסתי להיות לוחם בצה"ל ולקראת השחרור כבר התחלתי לתכנן את הטיול של אחרי הצבא.

הבנתי שבשביל לראות את העולם אני חייב הרבה כסף.. כרטיס הטיסה לדרום אמריקה היה קרוב מרחק לחיצת כפתור אבל לא היה לי את התקציב לטיול, הבנתי שכנראה הטיול שלי יצטרך לחכות. עד מתי? עד שיהיה לי מספיק כסף לעוף על הטיול שלי שאני כל כך רוצה בחו"ל.

אז הלכתי לברמן, אין ספק שהתקופה הזאת הייתה כיפית, כן עבדתי מאוד קשה בשעות לא שעות וחזרתי עם שקית שלל יומי קצת לפני שהשמש יצאה להגיד שכבר עוד שניה בוקר..

לאחר שלושה חודשים הגיעה ההצעה שלא יכולתי לסרב לה...

למזלי, לאחר שלושה חודשים הגיע אליי חבר מאוד טוב שלי עם הצעה שלא יכולתי לסרב לה..

"בוא נטוס ביחד לעבוד בחו"ל!", מה הכוונה לעבוד בחו"ל? איך עושים את זה? זה באנגלית? איפה בעולם?? אלו רק חלק קטן מהשאלות שהציפו אותי בן רגע, וכן זה מעולה שהיו מלא שאלות כי בכל זאת.. לקבל החלטה של לטוס לקצה השני של העולם שהבית כל כך רחוק וזה אני מול העולם בתרבות שונה ובלי יותר מדי חסכונות מאחורה כדי שאוכל להתחרט ורק לטייל רגע ולחזור.

ניסינו לקבל ויזה לאוסטרליה ובאותה תקופה זה לא היה כל כך פשוט כמו היום והבקשה נכשלה, החלטנו שאנחנו נתחיל באסיה ותוך שבוע קנינו כרטיס טיסה לפיליפינים! ההורים שלי נחרדו מהרעיון שאני נוסע למדינת עולם שלישית אבל הייתה לי הרגשה שאני עושה את המהלך הנכון.

דיברתי עם המעסיק מהפיליפינים והבנתי שאני מגיע לבית חם, שידאגו לי ויסדרו לי לעבוד אצלם כבר מההתחלה. כשהסברתי לו שאני ללא ניסיון תעסוקתי בתחום המכירות הוא הרגיע אותי וסיפר לי על תהליך ההכשרה והלווי הצמוד של המנהלים שמביאים אותך עד לכדי ההצלחה בעבודה.

השיחה נתנה לי ביטחון והחלטתי לקבל עליי את האתגר ויאללה בוא נזמין כרטיס טיסה!

העבודה בפיליפינים התגלתה בשבילי כמאוד מאוד ריווחית ולאחר מספר חודשים בעבודה כבר התחלתי להרוויח סכומים מאוד יפים.. כמה?? בתור ילד בן 21, להרוויח בחודש 10,000$, כמו דוקטור בארץ, היה בשבילי פשוט חלום, הרגשתי על גג העולם ולמזלי חייתי במדינה שהצלחתי לחסוך את רוב ההכנסות שלי גם אחרי שחייתי כמו מלך.. מסיבות, מסעדות מסאז'ים.. כמו סרט.

 

באמצע הטיול חלק מהחברים כבר ביקשו הלוואות מההורים

לאחר חצי שנה עבודה וטיולים בנופים מטורפים של הפיליפינים, הצלחתי לחסוך כ-100,000 ₪ ומה עשיתי? קניתי כרטיס טיסה יחד עם החברים שלי מהבית ויצאנו לחצי שנה טיול בדרום ומרכז אמריקה, למזלי הגעתי עם תקציב גדול, לפחות לעומת החברים שלי, וכבר לקראת אמצע הטיול ראיתי כיצד חלק מהחברים שלי כבר מבקשים הלוואות מההורים בשביל להמשיך ולטייל.          

אז עם "התקציב הגדול שלי" טיילתי ובלי לשים לב... תוך חצי שנה נגמר הכסף ?

החוויות שצברתי והאושר שהרגשתי, מבחינתי היו שוות הכל, ומה עכשיו? לטוס לארץ? תואר? ומה אני אחזור לגור עם ההורים? לחזור לברמן? כמו שאתם מבינים באותו הרגע באמת לא ידעתי לקבל החלטה אז כן.. חזרתי רגע לארץ להבין מה הצעד הבא, בינתיים עשיתי פסיכומטרי והכנתי את הקרקע.

אז הקרקע הייתה מוכנה ללימודים אבל החלטתי לצאת ללימודי תעודה ספציפיים קודם והתחלתי לימודי קופירייטינג עם אופציה מבחינתי להמשך של תואר בתקשורת, לקראת סוף לימודי התעודה כאשר בדקתי כמה אני ארוויח ואיזה מסלול ותק יש לעבור בשביל לגעת במשכורות הטובות בתחום, הבנתי שאני מתכוון להרוויח לפחות חלקי ארבע ממה שאני יכול להרוויח בעולם גם בלי התעודה ועשיתי חישוב מחדש לשנים הקרובות. תכננתי את האופציות הכי טובות מבחינתי ולאיזה מעמד כלכלי אני אוכל להגיע בארץ עד גיל 30 תוך כדי תיכנון לבנות לעצמי כאן משפחה.

כשחישבתי הכל ראיתי שיש לי לפחות כמה שנים טובות עד שאוכל לכלכל את עצמי ברמה מספיק טובה בארץ וקיבלתי החלטה, החלטה כנראה לא קונבנציונלית אבל בשבילי בתור אחד שידע מה יש שם בחוץ, קיבלתי החלטה בלב שלם של לחזור לעבוד בחו"ל, לחסוך כמה שאני יכול ולהגיע לארץ במעמד כלכלי אחר שיאפשר לעשות מה שבא לי ואיך שבא לי.

חישבתי מסלול מחדש

אז כן.. שיניתי מסלול ועליתי על טיסה, ובמקרה לאחר מספר חודשים בחו"ל פתאום פגשתי את אהבת חיי שלימים נהייתה אשתי ואם ילדיי. תמיד חשבתי שאני צריך להכיר את אשתי הישראלית בארץ אבל מסתבר שלאהבה חוקים משלה ואת אשתי הישראלית דווקא מצאתי בחו"ל.

החוויות שעברנו ביחד בשנים האלה ביחד בחו"ל גרמו לזוגיות שלנו להיות מאוד מאוד חזקה, בסופו של דבר היינו היא ואני מול העולם, רחוק מהמשפחה והחברים אבל עם שיגרה מדהימה שבנינו לעצמנו בחו"ל.

בהמשך גרנו כמעט כארבע שנים באוסטרליה המדהימה בה ניהלתי עסקים עם עובדים ישראלים וחוויתי מקומות שנראים כאילו לא דרכה שם כף אדם.

במהלך השנים באוסטרליה בנינו בעסק בית ישראלי חם למאות ישראלים שהגיעו כל שנה לעבוד איתנו בחנויות, דאגנו לאווירה משפחתית חמה עם ארוחות שישי לצוות, ערבי חג ושמירה על מה שמחבר אותנו הישראלים לא משנה איפה נהיה בעולם – המסורת השפה והמנטליות.

לנהל עובדים בשפה העברית במדינה זרה, לראות מאות ישראלים שסיימו צבא וטסו אלינו לקצה השני של העולם בשבילי היה מדהים! העסק עבד מעולה והאינטרס שלנו ושל העובדים היה זהה לחלוטין ומונח על השולחן מרגע הנחיתה – ככל שהעובד ירוויח יותר ככה אנחנו כחברה נרוויח יותר, עבודה בעגלות הייתה על בסיס עמלות והעובדים אצלנו שברו שיאים והיו כאלה שהרוויחו $200,000 בשנת העבודה שלהם איתנו.

 

WORKING HOLIDAY VISA

העובדים היו מגיעים על ויזה שנקראת "WORKING HOLIDAY VISA" שזוהי ויזה שנותנת אישור עבודה לשנה.

שמחנו לראות עובדים שמרוויחים ובגדול והכי התגאינו מסיפורי ההצלחה של אותם הצעירים שחזרו לארץ וכבר הצליחו לקנות את הדירה הראשונה שלהם! כשחשבתי על זה לעומק הבנתי מה המשמעות של הדבר, בסופו של יום מי שטס לחו"ל לעבוד, גם עושה הרבה כסף וגם רואה עולם והכי חשוב, כאשר הוא מגיע לארץ אחרי כל החוויות שצבר לאחר שדאג ליציבות הכלכלית הוא יכול להתחיל לימודי תואר עם "ראש שקט" ולעבור את השנים של התואר בלי צורך לקרוע את עצמך ולדאוג לסגור את החודש.

            

מי שלא מגיע עם מספיק רזרבות בצד או שההורים שלו לא יכולים לממן את שנות התואר כולל דירה אוכל והלימודים עצמם, יוצא לשנים מאוד מאוד קשות בהן גם לומדים כל יום תחת לחצים ומבחנים וגם מנסים לשרוד את השיגרה, לרוב ללא תמיכה כלכלית לצערי, הצעירים שלומדים את התואר לא יוכלו להרשות לעצמם לצאת לחיים עצמאיים שכוללים לגור מחוץ לבית של ההורים ולכלכל את עצמך והמחייה שלך, בין אם מסעדות, ברים, סרטים או סתם למלא את המקרר.

 

בזמנו, עולם התעסוקה בחו"ל לא היה נגיש מספיק

חשבתי לעצמי, למה לא כל אחד עושה את זה?? אז באותן שנים לפני החדשנות הדיגיטלית, עולם התעסוקה לצעירים שרצו להתחיל עבודה בחו"ל לא היה נגיש מכמה סיבות:

 1. חוסר ידע של מה קורה באמת בכל מדינה – להסתכל על כל העולם זה קשה ואם אין מספיק מידע מה ואיך זה עובד בכל מדינה, הסיכוי לטוס לחוויה כזאת מאוד נמוך.

 2. מידע על המעסיקים השונים בעולם – עולם התעסוקה הישראלי בחו"ל לצעירים משוחררים התבסס בעיקר על שמועות וסיפורים ובמקרה הטוב היית מקבל טלפון של מעסיק ישראלי שהיית צריך לקבל החלטה על בסיס שיחה ומה הוא אמר ואם היה מספיק משכנע.

 3. חוסר שקיפות מול משרדי השמה וכוח אדם – ההתנהלות מול מעסיקים ישראלים הייתה בעיקר מול מגייסים שונים בארץ שהציגו עצמם כאילו הם המעסיקים בחו"ל, דבר שלא נכון וגרם להרבה אכזבות ולהרגשה של "רק מנסים למכור אותי" בלי באמת לתת לי להתלבט בין כמה הצעות ומידע רחב.

 4. מידע על מה קורה באמת בעבודה ובמסביב? – איפה גרים? איך משלמים לנו שם? מי מלווה אותי בהתחלה שלי שם בחו"ל? מה תנאי העבודה? איך החברה הישראלים שם ? איפה עובדים בתכלס? אלו רק כמה שאלות שאם היו להן תשובות מוחשיות אלו דברים שהיו עוזרים לקבל את ההחלטה הנכונה עבורי.

בשנת 2019 כאשר חזרתי סופית לארץ, חזרתי אך ורק בגלל שלוש סיבות עיקריות –פטריוטיות, משפחה וחברים!

כשאתה בקצה השני של העולם, מתכנן להקים משפחה ולהתקדם לחתונה וכאלה,  פתאום כסף נופים ואיכות החיים שהתרגלת אליהם כל כך, מקבלים פחות משקל.

דבר ראשון בסדר העדיפות שלי היה להתחתן ולהקים משפחה בארץ ישראל עם סביבה תומכת של הורים וחברים וחינוך שיש רק בארץ עם המנטליות והאופי שיש רק בארץ, רציתי שהילדים שלי יהיו ישראלים.

הגעתי לארץ ומאותו הרגע לא הפסיקו לשאול אותי, "למה חזרת??" אז כן חזרתי בשביל הדברים האלה וכיום אני נשוי עם שני ילדים מדהימים (טפו טפו) אבל לגמרי חו"ל בוער לי בין האצבעות ברמה השבועית.

עזרתי להמון אנשים שאני מכיר או שהגיעו אליי דרך חברים משותפים, לדעת מה יש לעולם להציע ולטוס לחוויה שלא ישכחו כל החיים, הבנתי שבשביל לעזור בצורה הכי טובה צריך לשנות פה את כל התהליך.

 

ומפה, נולדה לה חברת חוצלארץ!

לאחר כ-8 שנים בחו"ל בהן טיילתי גרתי ועבדתי מסביב לעולם, צברתי חוויות שבדיעבד הפכו אותי לאדם יותר מאושר ובזכות הכלים הטכנולוגים שבנינו בחברה אנחנו מצליחים להנגיש את החוויה הזאת לכל ישראלי שחפץ בכך.

אז מה שנינו ואיך זה עובד? האמת.. כל כך פשוט שלרוב אנשים שואלים אותי, "איך זה לא היה קודם??", אז הנה כמה נקודות שיתנו לכם קצת הסבר מה פתרנו:

 1. בנינו פלטפורמה דיגיטלית שבה מועמדים ישראלים לעבודה ומעסיקים ישראלים מכל העולם יכולים לתקשר ישירות.

 2. על מנת ששני הצדדים במערכת יוכלו להתרשם האחד מהשני גם אם כל אחד יושב במקום אחר בעולם, גרמנו לכך שהמידע אודות כל צד יהיה מצולם מאומת ועדכני – במקום שמועות, נראה בעיניים שלנו בדיוק במה מדובר ונוכל לקבל החלטות.

 3. המועמד לעבודה עובר תהליך חינמי וחדשני שמשאיר את הכוח אצלו – מועמד נרשם במערכת, פרטיו חסויים לעיניו בלבד ורק כאשר מצא את המעסיק הבא שלו בעולם הוא יוכל להגיש מועמדות ישירות אליו לחו"ל וברגע זה ספציפית לאשר את העברת הפרטים אל אותו מעסיק שיתרשם ממנו וייצור קשר ישירות מהמדינה בה נמצא בעולם.

 4. כלי לגיוס עבור המעסיקים – עבור המעסיקים בנינו ממשק מיוחד שנותן להם לדייק מראש את קהל המועמדים שהיו רוצים שייחשפו אליהם כאופציה להגשה ובכך מועמד שרואה מעסיק זמין להגשה – זה אומר שאותו המעסיק פוטנציאלית, יכול כבר לגייס אותו מיידי.

 5. וידוא רצינות בין הצדדים וחיסכון בזמן – רק מעסיקים רלוונטים יופיעו אל אותו מועמד כאשר מראש קיימת היתכנות להוצאת ויזה לפי הפרטים של אותו המועמד הפוטנציאלי. בנוסף הגבלנו בקרדיט הגשות את המועמד ולמעסיק נתנו את האופציה לקבל מועמדות חמה ומכוונת כאשר שני הצדדים יכולים ורוצים להתרשם האחד מהשני ולהמשיך לעבוד ביחד.

 6. GDPR  - עמידה בחוקי הפרטיות ותנאי השימוש המחמירים בעולם, כחברה דאגנו לכך שהפרטים האישיים של המועמדים לא יופצו לשום מקום, יימחקו לאחר זמן ללא פעילות באתר ואף הוספנו את הכוח שהמועמד עצמו בוחר מי יקבל את פרטיו.

כאשר סיימנו לפתח את המוצר הדיגיטלי, עלינו לאוויר ואת תקופת הפיילוט סימנו כהצלחה.

 

כיום, אלפי מועמדים ישראלים עוברים דרכנו

כיום אלפי מועמדים ישראלים ועשרות מעסיקים ישראלים מכל העולם מדברים ביניהם ומכירים דרך הפלטפורמה שהקמנו, מלא ישראלים כבר טסו והגיעו לבית ישראלי חם בקצה השני של העולם, המעסיקים מרוצים, המועמדים יכולים למצוא עבודה בחו"ל בקליק בלי לצאת מהבית ואנחנו? אנחנו גאים להיות האנשים מאחורי המיזם הזה!

כיום כל אחד יודע, ישראלי שמשתחרר מהצבא, במקום ללכת למסלול הרגיל :

 • לעבוד בעבודה מזדמנת/מועדפת
 • לחסוך שנה שנתיים בשביל הטיול הגדול
 • לטוס להוציא את הכל על הטיול כמו מקצוען
 • לחזור לארץ בלי שקל על התחת
 • לגור אצל ההורים להתחיל תואר
 • להתעורר באיזור גיל 30

            עדיף לו ללכת על המסלול החדש הצעיר והבועט :

 • להשתחרר מהצבא ולתכנן מסיבת פרידה
 • להירשם באתר חוצלארץ למצוא את המעסיק בחו"ל
 • לטוס ליעד שבחרתי ולהתחיל להרוויח
 • לעבוד ולטייל בתרבויות ונופים מטורפים
 • לחזור עם מספיק כסף לארץ בשביל תואר או דירה ראשונה!

לסיכום, החוויות שצברתי, השנים היפות בחיי ככל הנראה, נתנו לי סיפוק ואושר שאי אפשר באמת להסביר במילים, העולם הוא קטן והוא שלנו ובשבילנו! ממליץ בחום לכל מי שיכול פשוט לצאת לחוויה של פעם בחיים לפני שנכנסים למרדף של ה"חיים הבוגרים".

אנחנו כאן בחברת חוצלארץ נדאג למצוא לכם את הבית החם אי שם בעולם ואתם? פשוט תירשמו ותראו מה יש לעולם להציע! 

                    הסיפור של נמרוד בחוצלארץ

חוצלארץ - עבודה בחו"ל ב2023 | חוץ לארץ