איך מוציאים ויזה לארצות הברית?

אם הגעתם לעמוד הזה, סימן שאתם יודעים מה טוב לכם. הוצאת ויזה לארצות הברית היא חלום שניתן להגשים ובעזרתו לטוס לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, לעשות הרבה כסף וליהנות מהחיים. כדי לעבוד בארצות הברית צריך להוציא ויזה בשגרירות ארצות הברית בישראל, בתהליך מעט בירוקרטי אך לא ארוך, ובסופו – אם אתם לא אנשים חריגים במיוחד – תקבלו את הויזה. כדי שלא תסתבכו יותר מדי במרחבי הרשת הנה מה שצריך לדעת על תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית.

איך מוציאים ויזה לארצות הברית.png

 

ממלאים טופס  DS-160 – בקשה להוצאת ויזה לארה"ב

טופס בקשה להוצאת ויזה לאמריקה הוא השלב הראשון בתהליך והוא ממש חשוב. ממלאים אותו באתר של שגרירות ארצות הברית ואם אתם לא צבים מצד אחד ולא ארנבות מצד שני, ייקח לכם בערך 90 דקות לסיים למלא אותו. מה חשוב לדעת? לאחר 20 דקות של חוסר פעילות המערכת מאפסת את הטופס ותצטרכו להתחיל מחדש. אז חשוב ללחוץ על כפתור השמירה (SAVE) מדי פעם וגם לדאוג שיש לכם את כל המסמכים לידכם, כדי שלא תצטרכו להפוך מגירות בלחץ. בטופס תצטרכו למלא פרטים ולענות על שאלות שנוגעות כמעט לכל דבר שעשיתם בחיים שלכם ולתת ופרטים מפורטים על מה שאתם מתכננים לעשות בארה"ב, עד רמת מסלול טיול ובתי מלון, אם יש.

 

קביעת ראיון בשגרירות ארצות הברית 

קביעת ראיון בשגרירות ארצות הברית

סיימתם למלא את הטופס? החלק המפרך כבר מאחוריכם. הטופס תקף ל-30 ימים! בשלב הבא תצטרכו לקבוע תור לראיון בשגרירות ארצות הברית בישראל, ואפשר לעשות את זה ממש כאן. מול הים בתל-אביב או בין המבנים העתיקים של ירושלים, אתם מחליטים לאן מתאים לכם להגיע. בהזדמנות הזאת גם משלמים את האגרה. לאחר שקיבלתם אישור על התשלום וקביעת הראיון, יש להדפיס אותו ולהביא אתכם לראיון. 

 

יום הראיון לקבלת ויזה לארהב

בלבוש שמכבד אתכם, ללא חפצים ביד מלבד המסמכים הרלוונטיים לראיון (אפילו בלי טלפון), תיכנסו בשערי בניין השגרירות. אם תקדימו – תישארו בחוץ עד שיגיע תורכם. אם תאחרו ולו בדקה – לא תקבלו שירות. אנחנו ממליצים להגיע קצת קודם, כדי שתספיקו למצוא חניה, לעבור את הבדיקות הביטחוניות בכניסה לשגרירות ולא להיות בלחץ.

המסמכים שתצטרכו להביא אתכם:

  • טופס DS-160 אותו מילאתם באתר השגרירות
  • טופס אישור תשלום אגרה
  • תמונת פספורט
  • אישור מודפס של מועד הראיון שנקבע לכם
  • דרכון בתוקף 

סיימתם את הראיון? אם עברתם אותו בהצלחה, בתוך שבוע פחות או יותר תקבלו את הויזה לתיבת הדואר.
זהו, זה מאחוריכם. עכשיו אפשר להתחיל לדמיין ולהתרגש.

 

בטן גב במיאמי, לימודים בקולג' או עבודה בעגלות – לא אותה ויזה 

חשוב לדעת שהויזה הבסיסית שמתקבלת היא ויזת תייר שנקראת גם ויזה B1/B2, והיא מתאימה ל-90% מהישראלים שנוסעים למטרת תיירות/עסקים או למטרה רפואית. בנוסף לויזת תייר, יש גם ויזת סטודנט, ויזה לדיפלומטים ו-ויזה לאנשים שמעוניינים לעבוד בעגלות או ליהנות בארה"ב – תלוי במקצוע.

 

אז כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארצות הברית

 

אז כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארצות הברית?

תלוי בעונה. ועכשיו ברצינות, שגרירות ארצות הברית בישראל לפעמים ממש עמוסה, אז תמיד עדיף לקבוע ראיון כמה שיותר מוקדם, גם אם אתם רק מבררים. מקסימום הויזה הנכספת תמתין לכם במגירה עם תוקף ל-10 שנים. כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב? זמן ההמתנה לראיון אורך כמספר שבועות, ולאחר מכן הויזה תגיע אליכם הביתה בתוך שבוע. ובקיצור, מהרגע שבו מילאתם את הטופס הראשון ועד הרגע שתחזיקו את הויזה ביד, יעברו בין חודשיים לשלושה חודשים בממוצע. יש חברות להוצאת ויזה שיהיו זריזות אפילו יותר. אתם עוד כאן? אל תבזבזו זמן!

 

כמה עולה לעשות ויזה לארצות הברית?

עלות ויזה לארה"ב היא 160$, ובגלל שהסכום משולם בשקלים הוא עשוי להשתנות לפי שער הדולר ביום התשלום. בואו נתפלל ששער הדולר ביום שלכם יהיה נמוך. תשלום ויזה לארצות הברית עושים אונליין, בתהליך קביעת הראיון באתר שגרירות ארצות הברית. הכי מהיר, הכי פשוט. אפשר גם במזומן בדואר.

 

רגע, מה מצב האנגלית שלכם?

לא צריך להיבהל. גם אם האנגלית שלכם עדיין לא במיטבה, תוכלו לבקש להתראיין בשגרירות בשפה המועדפת עליכם – עברית, רוסית או ערבית. בדרך כלל לא אמורה להיות בעיה כל עוד יש מראיין פנוי. עם זאת, את הטפסים החשובים צריך למלא באנגלית, בתשובות מעמיקות ומדויקות ולפי כללי האנגלית, עד רמת אות גדולה בתחילת משפט. אם אתם לא בטוחים שתוכלו לעמוד במשימה, כדאי לכם לשקול לפנות לחברה חיצונית או להסתייע באדם קרוב שדובר אנגלית ברמה גבוהה מאוד. למסמכים האלה יש חשיבות ענקית.

 

מה יכול לגרום לסירוב לקבלת ויזה?

התמכרות לסמים, עבירות ביטחוניות, ורישום או תיק פלילי ימנעו מכם את הויזה, אבל סביר להניח שאם תיפסלו זה בגלל בעיות פעוטות בהרבה – אם לא מילאתם את הטפסים כמו שצריך, עניתם תשובות לא סדירות ולא עקביות או שלא המצאתם מסמכים שמוכיחים את המידע שמסרתם. בקיצור, קצת חיפפתם. כבר הסברנו למעלה שהטפסים אותם צריך למלא הם ממש לא המקום לחפף.

 

חידוש ויזה לארצות הברית שפג תוקפה

יש לכם ויזה לארצות הברית אבל התוקף שלה נגמר? מבאס, אבל לא סוף העולם. כדי לעשות הארכת ויזה לארה"ב או חידוש של הויזה, תצטרכו לבצע את התהליך באותו מקום בו ביצעתם את ההנפקה הראשונה של הויזה – תל אביב או ירושלים, למלא את הטופס ולשלם את האגרה.

ויזה לארצות הברית ללא ראיון? יש דבר כזה! מי שמקבלים פטור מראיון בעת חידוש ויזה:

  • מי שהנפיק ויזה לאחר גיל 14
  • מי שהויזה שלו הונפקה אחרי שנת 2008
  • ויזה שנמצאת בתוקף, או ויזה שתוקפה נגמר בשנה האחרונה

 

זהו, עד כאן המדריך המלא של חוצלארץ להנפקת ויזה לארצות הברית. מקווים שענינו על כל השאלות וחסכנו לכם חיפוש תשובות באתר של אחר.

יש לכם שאלות נוספות? אנחנו ממליצים להשלים את הליך ההרשמה לאתר ולהציץ על עמוד עבודות בחו"ל ולבחור במדינה בה אתם הכי רוצים לעבוד, לקבוע ראיון עבודה ישירות מול המעסיק ולשאול את השאלות שנותרו ללא מענה.

 

חוצלארץ - עבודה בארה"ב ב2023