איך להוציא ויזה קנדה?

ארץ המייפל והמפלים היא אחד היעדים האהובים ביותר על ישראלים שמבקשים לעבוד בחוצלארץ. חוץ מזה שיש בה קהילה יהודית גדולה וענפה, קנדה היא מדינה פשוט יפיפייה ומגוונת ולכן היא מעניקה חוויה מושלמת לצעירים שבוחרים לעבוד בה. הצעד הראשון בדרך לעבודה בקנדה הוא הוצאת ויזה לקנדה, והחל משנת 2016 התהליך הפך לפשוט יותר. שנתחיל?

איך להוציא ויזה קנדה?

הוצאת ויזה לקנדה היא תהליך די פשוט, ובשונה מהוצאת ויזה לארצות הברית למשל, לא תצטרכו להגיע לראיון. אישור הכניסה הוא אישור אלקטרוני eTA, ומוציאים אותו דרך האינטרנט בעלות של 7$ בלבד (דרך חברות תיווך ישראליות זה יעלה מעט יותר אך הם יעשו עבורכם את העבודה). מרגע קבלת אישור הכניסה הוא תקף ל-5 שנים ומקנה לכם אפשרות לשהות בקנדה למשך חצי שנה בלבד. מניסיון, בקנדה כל כך כיף וחצי שנה זה לא מדגדג את האף. אם אתם מתכננים לשהות בקנדה לתקופה שעולה על חצי שנה, תצטרכו להוציא ויזת מיוחדת, עליה נרחיב בהמשך. למרות התהליך הקצר יחסית שאורך בין מספר דקות למספר ימים בודדים, אנחנו ממליצים להוציא ויזה לקנדה כמה שיותר מוקדם, כדי
שאם יצוצו בעיות או עיכובים – תוכלו לטפל ללא לחץ.

 

איך ממלאים את טופס eTA?

את הטופס המקוון תוכלו למלא כאן, ואחריו תידרשו להמתין בין יום ליומיים כדי לקבל את אישור הכניסה אליכם למייל. כמובן שיש צורך להדפיס את אישור הויזה ולהחזיק אותו קרוב אליכם ביחד עם הדרכון. אמנם עבור הוצאת ויזה לקנדה לא מדובר במילוי של מסמכים ארוכים ומורכבים עם שאלות חודרניות, אך גם במקרה הזה מילוי המסמכים הוא באנגלית ויצריך מכם עקביות ואמינות. לחלופין, תוכלו למלא את הטפסים בעברית באתר של אחת מהחברות הישראליות המתמחות בהוצאת ויזה לקנדה, שם יסייעו לכם בכל התהליך עד לקבלת הוויזה.

 

ויזת עבודה לקנדה

כדי שתוכלו לשהות בקנדה לתקופה שעולה על חצי שנה, תצטרכו לעבור תהליך מעט יותר ארוך. ישנם שני סוגים של אשרות עבודה בקנדה – אשרת עבודה פתוחה, שמאפשרת לכם לעבוד במגוון עבודות לבחירתכם, ואשרת עבודה ספציפית, שמאושרת על סמך הצהרת המעסיק שקולט אתכם אליו. לכן, תחילתו של התהליך הוא באישור של המעסיק העתידי שלכם בקנדה, שיצהיר לרשויות הקנדיות שהוא מעוניין להעסיק אתכם ושהוא התרשם שאתם בסדר גמור. לאחר שהוא יקבל אישור עקרוני, תצטרכו להצהיר שאין לכם עבר פלילי ולהראות תעודת יושר מהמשטרה, נתוני חשבון בנק המעידים שאתם יציבים כלכלית ויכולים לכלכל את עצמכם בקנדה ואישור רפואי שמעיד כי בריאותכם תקינה (קנדה היא מדינת מהגרים בעיקרה, והרשויות חוששות מאנשים שיכניסו פנימה מחלות ומגפות). לאחר מילוי הטפסים הנדרשים תוכלו לקבוע תור לראיון בשגרירות קנדה בישראל, ברחוב נירים 3 בתל אביב. כמו ששמתם לב, עבור הוצאת ויזה לשהייה ארוכה מחצי שנה – התהליך דומה במקצת לתהליך של הוצאת ויזה לארצות הברית, אך פחות מחמיר. כמו במקרה של ויזת eTA, גם ויזה לעבודה ניתן להוציא באופן עצמאי או בליווי וסיוע של חברה ישראלית.

 

האם יש סיכוי שלא יאשרו לי ויזה לקנדה?

ראשית, כדאי לדעת שקנדה היא מדינת מהגרים, והיא אוהבת מהגרים ואוהבת ידיים חרוצות ורעננות שמסייעות בעבודה, ולכן הקו הוא קו מקל יחסית. עם זאת, בין אם אתם מבקשים להוציא ויזת eTA ובין אם ויזת תייר או ויזת ארוכת-טווח, כל עוד אתם אנשים נורמטיביים, ללא עבר פלילי, ללא מעורבות בפשעים חמורים, ללא תיקים על אחזקת סמים ובמצב בריאותי תקין ככל שאתם מבקשים להישאר בקנדה יותר משישה חודשים – לא אמורה להיות בעיה בקבלת ויזה.