עבודה בתאילנד

 

אם יצא לכם לבקר בתאילנד כתיירים, בטח עמדתם משתהים מול העובדים באתרי התיירות והאטרקציות וחשבתם לעצמכם 'איזה כיף לעבוד בעבודה כזאת'. תאילנד היא ללא ספק גן עדן לאנשים שמחפשים עבודה בסביבה שמחה של חופש וטבע, ובשכר שמאפשר לחיות בשפע וגם לחסוך. מהג'ונגלים והשקט של הצפון, למרכז התוסס של בנגקוק ופטאיה ועד לחופי הים האקזוטיים של קופנגן וקוסמוי – הנה כל מה שצריך לדעת על עבודה בתאילנד.

ויזת עבודה לתאילנד

ויזת עבודה לתאילנד מונפקת במשרד ההגירה התאילנדי, לאחר שכבר יש מעסיק שמתכוון לקלוט אתכם אתם יכולים לספק פרטים אודותיו. ויזת העבודה מונפקת ל-90 יום, אך אין בעיה להאריך אותה לתקופה של שנה. עם זאת, ויזת עבודה לא תספיק לכם לבדה ותצטרכו להוציא גם אישור עבודה, כפי שמפורט מטה.

אישור עבודה בתאילנד

אישור לעבודה בתאילנד מונפק דרך משרד העבודה התאילנדי, כשבדרך כלל מי שמוציא עבורכם את האישור ומטפל בבירוקרטיה זו החברה או המעסיק שקולטים אתכם. אישור העבודה עולה כ-40,000 באט השווים לסכום של 3,700-3,800 ₪. ברוב המקרים העלות תנוקה מהשכר שלכם, אך אם תישארו במקום העבודה לטווח ארוך הכסף יוחזר אליכם.

מהם סוגי העבודות הנפוצות בתאילנד?

תיירות

הישראלים אוהבים את תאילנד, ואם יצא לכם לבקר בסניף של סוכנות תיירות ישראלית – ודאי נחשפתם לעומס ולכיף שיש במפגש עם דוברי עברית. אך לא רק בסוכנות ישראלית תוכלו לעבוד, אלא גם בסוכנויות מקומיות שמחפשות עובדים דוברי אנגלית. מכיוון שמדובר בתחום של מכירות עם עמלה על כל עסקה שאתם סוגרים, עבודה בתחום התיירות היא עבודה סופר משתלמת.

עבודה בבתי מלון

בתי מלון הם אמנם חלק מהותי מהתיירות, אך הם עדיין תחום בפני עצמו. עבודה בבתי מלון מחייבת לדעת אנגלית, אך לעיתים אפילו תספיק אנגלית ממוצעת – הכל תלוי ברמת המלון, באזור בו הוא ממוקם ובקהל היעד העיקרי שלו. לדוגמה, ישנם בתי מלון בתאילנד אשר רוב האורחים שלהם הם ישראלים, בין אם בשל העובדה שבתי המלון מנוהלים על ידי ישראלים ובין אם בגלל שיתופי פעולה כאלה ואחרים. במצב כזה, העברית תעזור יותר מאשר האנגלית. עבודה בבתי מלון כוללת עבודה בקבלה, חדרנים, מצילים ועוד, כשהרבה פעמים המשכורת מצוינת וישנם בונוסים.

אטרקציות תיירותיות

אוהבים את השמש, הבגדים הקצרים והמים? אוהבים את צל העצים והשטח? תאילנד היא ארץ האטרקציות – מהג'ונגלים של הצפון ועד האיים של הדרום – עבודה בהפעלה של אטרקציות היא עבודה באווירה של חופש.

מכירות 

עבודה במכירות בתאילנד דומה לעבודה במכירות ביעדים אחרים בעולם, בדרך כלל בתצורה של דוכני מכירות במרכזי הקניות, כשבדרך כלל מוכרים מוצרים מים המלח ועבודות יד. עבודה מן הסוג הזה מצריכה אנגלית ברמה טובה אך יותר מזה – יכולת מכירה ויחסי אנוש טובים.

מנעולנות, עבודות ברזל, שיפוצים והובלות

הצד השני של עבודת התיירות והמכירות הוא עבודה המאפשרת להשתלב ביום-יום התאילנדי, הרחק מהקניונים וחופי הים, ולפגוש את המקומיים. לעבודה כזאת יש יתרונות בעיקר בכל מה שקשור ליציבות, מכיוון שלא מדובר בעבודה עונתית התלויה באירועים המתרחשים במדינה או בעולם.

קצת תשובות לשאלות נפוצות על עבודה בתאילנד

  • העבודה בתאילנד היא בשעות מגוונות, ואם תבחרו לעבוד בתחום התיירות, כדוגמת בתי מלון – אז העבודה עשויה להיות מסביב לשעון, במשמרות. באטרקציות ובסוכנויות תיירות העבודה בשעות מגוונות ויכולה להיות משעות הבוקר ועד לשעות הצהריים או משעות הצהריים ועד לשעות הערב. עבודה בעגלות בתאילנד היא עבודה שנמשכת בין 10-12 שעות.
  • מקום המגורים יכול להיות מסובסד על ידי המעסיק, בפרט אם תבחרו לעבוד דרך מעסיק ישראלי. במקרים מסוימים המעסיק יכול לסבסד את המגורים לאחר תקופת העסקה, כשגם הוא וגם אתם רואים שישנה יציבות בעבודה.
  • עלות המחייה בתאילנד זולה מאוד, ואם תעבדו אצל מעסיק ישראלי אז תקבלו שכר גבוה שיאפשר לכם לחיות כמו מלכים וגם לחסוך.
  • כרטיס טיסה – תאילנד היא יעד רחוק, ובהתאם לכך גם כרטיסי הטיסה לא זולים. בדרך כלל כרטיסי הטיסה יהיו על חשבונכם, וכעבור כמה חודשי עבודה המעסיק יחזיר לכם את הכסף.

 

חוצלארץ - עבודה בחו"ל ב2023 | חוץ לארץ

 

אנו משתמשים בCookies כדי לשפר את חווית המשתמש שלכם. על ידי המשך ביקור באתר זה אתם מסכים לשימוש שלנו בעוגיות.