עבודה בחו"ל לצעירים בתקופת הקורונה

(נובמבר 2021)

בשלהי שנת 2019 הגיחה הקורונה לחיינו ושינתה אותם מקצה לקצה. לפתע פתאום, אנו לא יכולים לקום בבוקר ולהחליט החלטות כאוות נפשנו. אנו לא יכולים לבחור כרצוננו, אלא עלינו להתחשב באי אילו נסיבות, תנאים או בדיקות. פתאום הרצון הכה גדול של כולנו לטייל או לעבוד בחו"ל היה נראה רחוק, ויחד עמו החשק עלה פלאים עוד יותר להגיע אל הקצה השני אל העולם במטוס. המוטיבציה עלתה, הרצון עלה ותחושת הסגר השפיעה על כולנו במובן הפיזי והרגשי כאחד. בין סגר סגר נפתחו מעט השמיים, וכעת אנו מצויים במצב של סטטוס קוו בו אנו כן יכולים לבחור לטוס, רק צריכים לבצע בדיקות מסוימות. ויחד עם העובדה שהחשק והמוטיבציה עלו פלאים, אין כלל ספק כי זהו בדיוק הזמן לעלות על מטוס ולהגשים את חלומנו לגור בחו"ל, לעבוד בעגלות ולעשות מלא כסף.

 

תהליך המכירה קצת השתנה

 

כן חשוב לציין שעקב השינוי שהנחילה תקופת הקורונה, גם בתחומי המכירות והעגלות כמובן עלינו להכיר בשינויים מסוימים שהתרחשו ושינו במקצת את פני תהליך המכירה. כעת עלינו להשמר מעט יותר, לעטות מסיכה ולא להתקרב יותר מדי ללקוחות. מה שאולי נדמה כפחות מקרב ללקוח, אך למעשה אף הגבירו את המכירות וההכנסות. מכמה סיבות. הראשונה שבהן, כאשר את נאלץ להתרחק פיזית מלקוח ולא לחדור מדי למרחב האישי, אתה דווקא יוצר רצון בלקוח כן לרצות את הקרבה בתת מודע. שנית, הסגרים והקורונה אשר הביאו רבים מאתנו לכדי מצב של בדידות או סגירות, אפשרו לנו לרצות לפנק את עצמנו קצת יותר, ומצאנו זאת גם ברכישות וקניות, אונליין או בחנויות. וכך, עלו ההכנסות פלאים.

 

מצב הקורונה שונה בין המדינות

 

עוד חשוב לציין גם את העובדה שמצב הקורונה בישראל שונה ממצב הקורונה בארצות הברית ומדינות אחרות, מבחינת תנאים וסגרים. ברוב המדינות כמו ארה"ב למשל, עד היום המצב לא חזר לחלוטין לקדמותו, ועסקים רבים נסגרו. באירופה למשל, עסקים רבים פתוחים בשעות מסוימות של היממה, שלא כמו בעבר. עוד חשוב לציין הבדל נוסף בתהליך המכירות בעגלות בין שני היעדים הללו, הבדלי התרבויות שמשפיעים גם הם לא פחות. באירופה למשל, מדובר בתרבות צריכה יוקרתית, מסוימת וספציפית. ואילו בארה"ב, תרבות הצריכה המונית יותר ואימפולסיבית, ומבוססת על חשק. כאשר אנו מודעים להבדלים אלו, אנו יכולים למנף אותם לטובתנו בתהליך המכירה.

רוצים לשמוע עוד? היכנסו לקישור למידע נוסף על עבודה בחול לצעירים

 

הרשמה לאתר חוצלארץ - חיפוש עבודה בחו"ל ב2023